Hakkımızda

Hakkımızda

Iğdır Gebelik Akademisi

Doğum, mucizevi bir olaydır, oldukça fazla bilinmeyeni bulunmaktadır. Amaç, anne adaylarında bu hisleri ve etkileri harekete geçirmektir.

Gebelikte yaşanan tüm olaylar (korku, yanlış, doğru ve mutluluk gibi)evrenseldir.

Iğdır ve çevre illerde bir ilke imza atarak 2019 yılı başlarında kurulan gebelik akademimiz, doğuma hazırlanan anne ve baba adaylarına doğum öncesi ve doğum sonrası neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgiler sunmaktadır. Gebelik sırasında da doktor desteğiyle birlikte anne ve baba adaylarını doğuma hazırlamaktadır.

Iğdır Gebelik Akademisi pratik ve teorik bilgilerden başka, anne ve baba adaylarının ihtiyaç duyduğu profesyonel desteği de bilgili eğitmenler tarafından sizlere sunmaktadır.

Iğdır Gebelik Akademisi sadece bir eğitim faaliyet alanı değil, anne ve baba adaylarının kendini rahat hissettiği sosyal bir platformdur.

Artık Hamilelerin Bir Okulu Var!

Anne ve Baba Adaylarına Özel Eğitimler
Grup Dersleri
Sosyal Aktiviteler

Gebelik Akademisi Ekibimiz

Akademimizde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Hemşire (Doula) gibi meslek dallarından bir araya gelen alanında uzman kişiler bulunmaktadır.

Randevu Almak İçin Telefon Numaramız : 0534 663 38 78 İletişim

Sizden Gelen Yorumlar

Özgül P.
Özgül P.

En güzel anıma vesile olduğu için doktordan çok bana abilik yapan Abdulhamit hocama ve sürecimizi hızlandırmada büyük etkisi olan doğum koçumuz Zeynep Hanıma çok teşekkür ederim

F. Gündoğdu
F. Gündoğdu

Benim gibi panik atak, bol alerjili ve takıntılı biri ancak sizinle böyle kolay bir doğum yapabilirdi… Allah razı olsun diyorum, iyi ki varsınız..

Esin S.
Esin S.

Gebelik akademisine katıldığım ilk günden beri bilinçli anne olma yolunda emin adımlarla ilerlerken yanımda olduğunuz için teşekkür ederim son 2 ayım kaldı bebeğime kavuşmama. Her şey için Zeynep Hanıma çok teşekkür ederim.

Fatma Kumaş
Fatma Kumaş

Hamileliğimin 7.ayında geç bir tanışma olmasına karşın doğuma kadarki süreçte gece gündüz bütün soru ve sorunlarımda bıkmadan yanımda olan, hamileliğin daha sağlıklı ve doğal bir süreçte ilerlemesi için elinden geleni yapan, doğum sırasında dahi yalnız bırakmayan, Iğdır da Doğum yapmak için en geçerli sebep ve muhteşem bir ekip..

Fizyoterapist Serap Yıldırım
Fizyoterapist Serap Yıldırım

Konuştuğumuz ilk gün bana “Bu süreçte herkesten çok benimle görüşecek benimle yakın olacaksın” dediğinde ihtimal vermemiştim. Şuan biricik doğum koçum. Psikolojik ve fiziksel olarak rahatladığım mekan. Şehrim için bulunmaz bir imkan. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Her Doğum Bir Mucizedir...

Aile odaklı yaklaşım
Doğuma ailenin açısından yaklaşıyoruz. Doktorun, hastanenin, sistemin değil. Her doğum özeldir. Her ailenin istekleri, ihtiyaçları farklıdır. İsteklerinize ulaşmanız için destek veriyoruz.
Kadın bakış açısı
Kadının bilgeliğine inanıyoruz, bedenine güveniyoruz, kadın enerjisini destekliyoruz.
Eşinize/doğum destekçinize yardım
Doğumunuzda kim yanınızda olacaksa onunla çalışıyor, doğumun bir parçası olmasına destek veriyor, aranızdaki ilişkinin kuvvetlenmesini amaçlıyoruz.
Samimi ortam
Çiftler arası paylaşımı teşvik ediyoruz. Çoğu zaman bebekler büyüyene kadar devam eden destek grupları oluşturuyoruz.
Rehberlik
Herkesin kendi doğrusunu bulması için rehberlik yapıyoruz. Kimseyi kendi doğrularımıza göre yönlendirmiyoruz.
Pratik çalışma
Zamanımızın çoğunu pratik çalışmalarla geçiriyoruz. Ağrıyla baş etme yöntemleri, nefes, canlandırmalar gibi
Önceliğimiz her daim anne ve bebektir.
Herkesin hayatını önemsiyor ve bunu desteklemek için çalışıyoruz.
Hayatın doğallığına ve insan onuruna yakışır bir yaklaşımla çalışıyoruz.
Az sayıda insanla, yeterince zaman ve ilgi ile çalışıyoruz.
Her zaman bağımsız ve tarafsız bilgi sunuyoruz.
Ailelerimizin mahremiyetini koruyoruz.
Merkezimiz güvene dayalı bir sistemle işliyor. Kapımız herkese açıktır.
Misyonumuz
Iğdır Gebelik Akademisi, anne ve bebeğin doğum yolculuğuna rehberlik etmeyi ve keşkesiz bir doğumun gerçekleşebilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktarmayı misyon edinmiştir.
Vizyonumuz
Iğdır Gebelik Akademisi, anne ve bebeğin doğum yolculuğuna rehberlik etmeyi ve keşkesiz bir doğumun gerçekleşebilmesi için bilgi ve tecrübelerini aktarmayı misyon edinmiştir.
Doula Nedir?
Doula, doğum öncesi, doğum anı ve sonrasında doğuran kadınlara ve ailelerine fiziksel, duygusal ve bilgilendirici destek verecek şekilde eğitim almış profesyonel kişidir. Modern doğum kültüründe, tüm doğum süreci ve doğum anı boyunca anne ile babaya kesintisiz destek sağlayan tek kişi doula olabilir. Doğum yolculuğu büyük bir gizemdir. Biz asla yolculukta oluşacak iniş, çıkış ve köşe dönüşleri önceden tahmin edemeyiz. Annenin yolunu seçmek veya değiştirmek doulanın rolü değildir. Doulanın görevi, annenin yürüdüğü yolu onurlandırmak; hamilelik, doğum ve ebeveynlik yolculuğunu farkındalıklı bir şekilde yapabilmesi için bu yolu anne ve babayla birlikte bir danışman ve destekçi olarak yürümektir.

Sertifikalarımızdan Bazıları

Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo
Client Logo