Abdulhamit Bozyiğit

Abdulhamit BOZYİĞİT

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Çalıştığı Yerler

Iğdır Devlet Hastanesi
İstanbul Yıldız Academia Hastanesi
İstanbul Abacıoğlu Tıp Merkezi
Iğdır Özel Mediza Hastanesi
Özel Muayenehane

Yabancı Diller

İngilizce

Hakkımda

Iğdır’da ilk Laparoskopik Total Histerektomi, ilk Laparoskopik Uterin onarım ve ilk Laparoskopik Tubal Reanastomoz(Tuboplasti) ameliyatlarını yaptım.

1983 Iğdır Tuzluca doğumluyum.

İlkokul ortaokul ve liseyi Tuzluca’da tamamladım.

2001 yılında Tuzluca 100.yıl lisesini birincilikle bitirerek aynı yıl Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım.

2007 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldum.

Aynı yıl girdiğim Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda Genel Cerrahi ihtisası kazandım fakat Kadın Hastalıkları ve Doğum branşı isteğimden dolayı başlamadım.

2007 yılında mecburi hizmet için Iğdır Devlet Hastanesi acil servisine atandım.

2009 yılında girdiğim Uzmanlık Sınavında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıları ve Doğum ihtisasını kazandım.

Uzmanlık eğitimimi 2013 yılında tamamlayarak zorunlu hizmet kurasında Iğdır Devlet Hastanesine Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak atandım.

Yaklaşık 6 ay sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hastane yöneticisi olarak atandım ve 15 ay hastane yöneticiliği görevini yürüttüm.

Bu süre zarfında 300 yataklı yeni Iğdır Devlet Hastanesinin tamamlanması ve taşınmasını sorunsuz olarak gerçekleştirdim.

Aynı zamanda Laparoskopik Cerrahiye olan ilgim nedeniyle Iğdır’da ilk Laparoskopik Total Histerektomi, ilk Laparoskopik Uterin onarım ve ilk Laparoskopik Tubal Reanastomoz(Tuboplasti) ameliyatlarını yaptım.

Zorunlu hizmetim bittikten bir süre sonra devam ettiğim hastane yöneticiliği görevimden ve devlet hastanesindeki görevimden istifa ederek Temmuz 2015 tarihinde İstanbul Yıldız Academia Hastanesi ve Abacıoğlu Tıp Merkezinde çalışmaya başladım.

2016-2017 yılları arasında Iğdır Özel Mediza Hastanesi Kadın Doğum kliniğinde görev yaptım.

2018 yılı Ocak ayı itibariyle Iğdır’da kendi kliniğimi açarak hasta kabulüne başladım.